Thu, 23 Jun 2022 22:46:18 +0000
corvinus-közgazdaságtudományi-kar-ponthatár

2020. szeptember 13-20. – ez a dátuma a következő, 52. Nemzetközi Eucharisztikus Világkongresszusnak (NEK), amit Magyarországon fognak rendezni. Kedves Testvéreim! Mint a képviselőtestület evangelizációs csoportjának tagja, szeretnék néhány gondolatot megosztani veletek. A Nemzetközi Eucharisztikus Világkongresszus, ahogy az elnevezésben is szerepel, egy világméretű, a római katolikus egyház által rendezett eseménysorozat, amelynek célja az Oltáriszentség megismerésének és tiszteletének elmélyítése. Négy évenként, és mindig más helyszínen rendezik, amelyre központi előadásokkal, sok közös imával és szentségimádással készülnek, illetve vesznek részt a hívők. Az előző Nemzetközi Eucharisztikus Világkongresszus, amit Magyarország, illetve Budapest rendezett, 1938-ban volt. Az ország és a világ egy nagy háború előtt állt, és időt kapott, hogy imádkozzon és ünnepelje az Oltáriszentséget, egy szívvel énekelve az akkori himnuszt: "Győzelemről énekeljen napkelet és napnyugat…" Az országalapító Szent István királyunk halálának 900. évfordulójára, Serédi Jusztinián hercegprímás szorgalmazta a budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Világkongresszus megrendezését.

Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus

Juhász Attila egri teológiai tanár reflexiójában az online szentmisék lelkipásztori tapasztalatait értékelte, majd Zsidó János plébános "az Eucharisztia a kisközösségek életében" témáról tartott előadást. Józsa Attila atya "az Eucharisztia és az egyházzene" témáról beszélt, a liturgikus ének fontosságát ecsetelve a papnevelésben és a lelkipásztorkodásban. Zárásként Parák József besztercebányai püspöki helynök osztotta meg gondolatait a részvevőkkel. A konferenciát szentmise követte a sikabonyi Mindenszentek-templomban. A szentbeszédet Bábel Balázs mondta. A kalocsa-kecskeméti érsek emlékeztetett rá, hogy az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jelmondata a 86. zsoltárból származik: "Minden forrásom belőled fakad. " A forrás végig jelen van a Szentírásban mint nagy érték, és a liturgiában is fontos metafora. Isten maga a forrás, és forrássá válik az Egyház is az emberek számára. Ahogy forrás az Eucharisztia is: a lélek éltető eleme, nem tudunk nélküle létezni. A zsoltár így fogalmazza meg az Isten utáni vágyódást: "Mint szarvas kívánkozik a forrásvízre, úgy vágyódik a lelkem utánad, Istenem. "

Ám az Eucharisztia forrása egész nyugati kultúránknak is. A kereszténység, a krisztusi élet és gondolkodásmód termékenyítette meg valaha a nyugati kultúrát. Ebből született meg a személy méltóságának felismerése, ami az egész nyugati gondolkodás, a jogrendszerünk, a társadalmi berendezkedésünk alapköve. A személy méltóságának végső alapja az, hogy az ember nemcsak egy rendkívül sikeres élőlény a sok élőlény között, hanem minden egyes ember a Teremtő Isten képmása, végtelenül fontos az Ő számára, végtelenül értékes a szemében. A keresztények hozták létre a világ első ingyenes, mindenki számára nyitott kórházait, és az első ingyenes iskolákat is. A keresztény gondolkodásmód indította el azt a hatalmas tudományos és technikai fejlődést, amelynek haszonélvezői vagyunk. A kereszténység termékenyítette meg Európa művészetét, kultúráját, társadalmait. A Kultúránk addig él, amíg kapcsolatban marad azzal a Forrással, amely létrehozta, amely táplálta. Ha elhagyjuk ezt az éltető Forrást, akkor az európai kultúra igen hamar össze fog omlani.

Eucharisztikus Világkongresszus

felnőtt elektromos roller eladó

Az biztos, hogy a Fülöp-szigeteket a spanyolok térítették meg, akik 1521-ben érkeztek Cebuba – s mi éppen ezért tartjuk itt a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust. A filippínók például szolgálhatnak egész Ázsia számára, hiszen náluk megvalósult az az inkulturáció, amely harminc éve folyamatosan valamennyi ázsiai püspöki konferencia meghatározó programja. Ezek a konferenciák az evangelizáció alapjává a dialógust tették, hiszen egy kultúrákban gazdag kontinensről beszélünk. Ha nem valósul meg a hit vagy a liturgia inkulturációja, akkor természetesen ezek később nyom nélkül eltűnnek. – Ázsiában még ma is sok keresztényt üldöznek… – Igen, és sajnos ez az egyik alapvető oka annak, hogy Ázsiában a katolikus egyház mint a nyugathoz kapcsolódó egyház képe jelenik meg. Ez pedig nagy akadályt jelent az evangelizációban. Ezért van szükség a hit inkulturációjára és a vallásközi párbeszédre. A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus célja, hogy megmutassa, az Eucharisztia miként válhat a megbocsátás és a megbékélés helyévé, ahol mindenki felismerheti, hogy ugyanannak az Istennek a gyermeke és a másiknak a testvére.

Önkéntesként a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson - Nemzeti.net

  • Eucharisztikus konferenciát tartottak Dunaszerdahelyen - Nemzeti.net
  • SZON - Eucharisztikus emlékkeresztet emeltek Nyíregyházán, a Sóstói úton
  • Otthoni csajos programok
  • Digi számla lekérdezés
  • Kezdőlap | Eucharisztikus Kongresszus - IEC2020
  • Index - Gazdaság - Az ingatlancsalóktól a befektetési szélhámosokig – avagy mit mesél az FBI az ellopott milliárdokról
  • Dr. Székely János megyéspüspök körlevele az Eucharisztikus Kongresszusról - Szombathelyi Egyházmegye
  • Készület a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra
  • Szent Család plébánia honlapja

"Eucharisztia" kiállítás | MOMkult

Az Eucharisztia Évének kezdetén A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia körlevele 2004. október 17. A mexikói Guadalajara-ban 2004. október 10-17. között tartott 48. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus nyitotta meg a II. János Pál pápa által meghirdetett " Eucharisztia Évé "-t. Az eucharisztikus év jelmondata: "Az Eucharisztia, a III. évezred fénye és élete". Az eucharisztikus évet a 2005. október 2-29. között tartandó XI. Általános Püspöki Szinódus zárja le, amelynek témája: "Az Eucharisztia: az Egyház életének és küldetésének forrása és csúcspontja". Mi, magyar katolikus keresztények, ha nem is tudunk részt venni a világegyház minden ünnepségén és konferenciáján, a magunk lehetőségei szerint törekszünk megújítani eucharisztikus életünket. Izaiás próféta könyvének ígérete az eljövendő Megváltóról meghirdette a megváltást előkészítő időkben, hogy "Íme, a Szűz fogan, és fiút szül, s nevét Emmanuelnek fogják hívni" (Iz 7, 14). Emmanuel annyit jelent, mint "Velünk az Isten". Az idők teljességében, a megtestesülés pillanatában az ígéret valóra vált Názáretben.

A szervezést egyházi részről az Actio Catholica, állami részről a Szent István Emlékév Országos Bizottsága végezte. A budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jelmondata ez volt: Eucharistia vinculum caritatis, azaz Az Oltáriszentség a szeretet köteléke. A pápát Eugenio Pacelli bíboros államtitkár (a későbbi XII. Piusz pápa) legátusként képviselte. A budapesti kongresszus csúcspontja május 29-én, vasárnap volt. A pápai legátus vezetésével a Hősök terén bemutatott szentmisén mintegy félmillió hívő vett részt. A szentmise végén rádión keresztül maga XI. Piusz pápa köszöntötte és áldotta meg a jelenlévőket. Forrás: Magyar katolikus lexikon Forrás és fotó: Vatikáni Rádió olasz nyelvű adása Magyar Kurír (zn)

neumann jános munkássága