Thu, 23 Jun 2022 23:18:06 +0000
szeplő-elleni-krém

Linkek a témában: Juhtenyésztés fórum Juhtenyésztési tippek és tanácsok. Ha kérdése van a témában, vagy tapasztalatait szeretné másokkal megosztani, használja fórumunkat! Az Agroinform Magyarország vezető mezőgazdasági portálja, oldalunkon megtalálja naprakész híreinket, cikkeinket. Apróhirdetési oldalunkon ingyen teheti fel eladásra szánt termékeit! Ile de france juhtenyészet Az oldal magyar, angol és román nyelveken taglalja az ile de france juhfajta kialakulásának történetét, a fajta jellemzőit, a jelenlegi és jövőbeni tenyésztési célokat! Az oldalon fellelhető írott tartalmak mellett kor és nem szerinti megoszlás szerint csoportosítva színes képanyag is a látogató rendelkezésére áll az állatokról. Emellett kiemelkedő magyar és külföldi oldalakra hivatkozik. Meghatározás Juhtartók, tenyésztők, tej-és húsipari szakemberek információs linkgyűjteménye. Fajtaismertetők és juhászati ismretek, gasztronómia és egyéb rokon tudományterületek a juhtartás, juhászat tárgyköréből. Ön azt választotta, hogy az alábbi linkhez hibajelzést küld a oldal szerkesztőjének.

  1. Disznó,juh tartasa,állattenyésztés,mezőgazdaság,állatorvos,kecske,agrárjog
  2. HEOL - Négylábú fűnyírók a ház körül

Disznó,juh tartasa,állattenyésztés,mezőgazdaság,állatorvos,kecske,agrárjog

A juhra a hideg, fagyos növényi részek sem károsak, mivel azokat lassan fogyasztja el. A téli legeltetés 5-15%-kal növelheti a gyapjútermelést, valamint az anyák ivarzása és termékenyülése is kedvezőbben alakul. A téli időszakban döntően azonban erjesztett takarmányokra alapozunk. A juhok számára kukoricából, zöld lucernából, répakoronából és szudáni fűből szoktak szilázst készíteni. Kifejlett juhokkal 2-3 kg szilázs etethető naponta. A gyökér és gumós takarmányok nagy vegetációs víztartalma kedvező hatással van a tejtermelésre. Ezekkel a takarmányokkal helyettesíthető a legeltetés. Répafélékből 2-5 kg, nedves répaszeletből 2-3 kg etethető. A szénaféléknek legeltetés hiányában van nagy jelentősége. Ilyenkor, ha nincs jó minőségű szilázs, akkor mindenképpen kell etetni napi 0, 5 kg szénát. Emellett szárazanyag-kiegészítésre használhatunk szalmaféléket. Abrakfélék etetésére akkor kerül sor, ha a tömegtakarmányok nem fedezik a juh táplálóanyag-szükségletét. Ilyenkor leginkább gabonadarákat etetünk, amelyeket leginkább dercés formában tudnak felvenni az állatok.

Ha azonban saját kezűleg szeretnéd megnyírni a juh aidat, és nincs pénzed nyírógépre, vásárolhatsz kézi ollót is. A juhok beoltása és féregtelenítse sem elhanyagolható. Erről az állatorvosodat kell kérdezned, ő majd biztosan tudja, mi a megfelelő kezelés. A paták levnyesését a legtöbb kezdő juhtenyésztő elhanyagolja. Annak ellenére, hogy a legtöbben akkor vágják le a birkák patáit, amikor nyírják őket, a tapasztalataim azt mutatják, hogy a rendszeres pataápolás előremozdítja a tenyésztést, ezért én havonta ellenőrzöm az állatok patáit. A sántítás oka legtöbbször a gyenge pata. Ezek e juhok nem legelésznek és nem táplálkoznak rendesen. A sántítás komolyabb betegségek, mint például a patarothadás tünete is lehet. A juhtenyésztés könnyű és viszonylag olcsó projekt, ezért tökéletes a kezdő gazdák számra. Számos juhtenyésztés sel kapcsolatos könyv és egyéb információ áll az érdeklődők rendelkezésére.

A kertben található pázsitban könnyen kárt tesznek, ugyanis nem csak legelnek belőle, de a fű gyökerének egy részét is kitépik, letapossák, ezért a gyep foltosodni kezd, ráadásul a legelési igényük csak sokkal nagyobb területen biztosítható, mint amekkora egy kert. Épp ezért kiegészítő táplálékot, szénát, abrakot is kell nekik adni, célszerűen a kert egy lekerített részén. Még így is ők azok, akiket nagyobb kár nélkül lehet otthon tartani. [caption id="" align="aligncenter" width="334"] Elérhetőségek: Eger, Ankli J. u. 13., Eger, Cifrakapu u. 158. [/caption] Az anyjától leválasztott, árván mekegő, kikötött kecskegidát megsajnálva sokan olcsón megveszik és hazaviszik a kertbe, hisz szegény kis helyen is elfér, és olyan aranyos. A kecskékről sokan azt gondolják, hogy ellegelésznek a fűben, ám ők sokkal inkább lombevők, a cserjés, lombos területeket kedvelik. A ház körüli növényekből így a díszcserjék és a díszfák is gyakran esnek áldozatul nekik. Egy-két kecske a ház környékét sivataggá alakítja át, falánkságuknál csak a kártételük nagyobb.

Összefilcesedik a gyapja ha eláztatod, be is rohadhat mert lassan szárad. Gondolom nem panelban akarja tartani hanem kertben. Körmölni tavasszal és ősszel elég. Szintén meg lehet tanulni, nem bonyolultabb mint egy emberi körömvágás ha van hozzá szerszám és nem állat módjára esik neki. 10. 10:46 Hasznos számodra ez a válasz? 5/5 anonim válasza: Nyírás után szokták régebben fürdetni bogár ellen, nem akkor, mikor teljes gyapjúban van..... nov. 27. 18:59 Hasznos számodra ez a válasz? Kapcsolódó kérdések: Minden jog fenntartva © 2022, GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!

HEOL - Négylábú fűnyírók a ház körül

gls csomagküldés külföldre árak
  1. Letölthető önéletrajz minta
  2. Tímea Apartman Balatonlelle, 1 apartman 5 férőhely
  3. Mennyibe kerül egy birka és tartása?
  4. Abádszalók: megújult a Tisza-tó Strand
  5. Elérhetőségek - Wallisi juh fajtahonosító törzstenyészet
  6. Tiltott gyümölcs 2 rész videa
juh tartas kertben
  1. Praktiker mosdókagyló szekrénnyel
  2. Nyomtatható kifestők karácsonyi színező nyomtatható
  3. Boniface állatorvosi rendelő